Seyahatlerde Ne Yapalım?

SEYAHATLERDE NE YAPALIM?

Bebekle seyahat etmek asla hayal ettiğiniz gibi kabus değildir. Biraz ileriye dönük planlama, çocuğunuzla seyahat boyunca eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayabilir.

Bebeğiniz 6 – 7 aylık iken yanınıza bavul alma düşüncesi biraz ürkütücü olabilir. Bu aşamadaki endişeniz bavul olmamalı, asıl endişe etmemiz gereken konu bebeğinizin sağlıklı beslenme düzeninin bozulmaması ve bilmediğiniz ortamlarda bebeğimizi nasıl beslemememiz gerektiğidir.

Nereye giderseniz gidin bebeğinizi taze ve sağlıklı beslemeye devam edin.

  1. AŞAMADA PRATİK SEYAHAT

1.Tek Kullanımlık Şişe Kullanın

Tek kullanımlık bebek şişeleri, sterilizasyon ekipmanlarına erişiminiz olmadığında faydalıdır. Ayrıca tek kullanımlık olduğundan oldukça pratiktir.

2. Doğru Formülü Seçiniz

Önceden hazırlanmış formül toz halindeki formüle göre daha pratiktir. Fakat bebeğiniz için doğru olan formülü seçip toz halinden hazırlanmasıdır. Bagaj ağırlığı kısıtlamaları uzun yolculuklar için toz formüllerin hazırlanmasını zorlaştırabilir. Bu durumda, önceden karıştırılmış formülden ziyade, bir kutu toz haline getirilmiş formülün paketlenmesi daha da kolay olabilir. Ülke dışına seyahat eden aileler, seyahatiniz için formülü paketlediğinizden kesinlikle emin olun; varış noktanıza geldiğinizde bulamadığınız için risk almak istemezsiniz.

3. Kesitli Formül Dağıtıcısı

Her bölmeyi önceden ölçülen miktarda tozla doldurun ve bebeğinize seyahat sırasında ya da seyahat için taşıma çantasında taşıyabilirsiniz.

Bebeğinizi besleme zamanı geldiğinde, tozu ölçmek için endişelenmemize gerek yok kalmaz.

4. Soğutucu Çanta ile Seyahat

Önceden karıştırılmış içmeye hazır formülleri, soğuk bir yerde muhafaza etmek gerekiyor. Bundan dolayı küçük, taşınabilir soğutucu çantası kullanmakta fayda var.

5. Ekstra Paket

Seyahat gecikmesi durumunda seyahatiniz için ekstra formül veya süt koyun. Yolculuk sırasında bir yırtık veya yırtılma durumunda yanınızda fazladan formülünüz olur.

6. Çantanıza her şeyi koyun

Seyahat ediyorsanız, soğutucu çantalarında olabildiğince fazla formül, şişe, biberon ve besleme malzemelerini toplamaya çalışın, böylece bagajınızı kaybederseniz yedek materyal ile yolunuza devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir